co robić w pociągu podczas podróży?

Co robić w pociągu podczas podróży? Kilka pomysłów

Co robić w pociągu podczas podróży?

Co robić w pociągu podczas podróży? To pytanie możemy sobie zadawać, jeżeli podróżujemy na długie dystanse. Jeśli na przykład mamy do pokonania 12 godzin albo nawet więcej, to trudno jest nam wysiedzieć na miejscu. Byłoby szkoda, aby zmarnować cały dzień podróży na znużeniu i denerwowaniu się. Co możemy zrobić, żeby umilić sobie ten czas, a nie tylko go zabić?

Nie zapomnijmy o laptopie lub tablecie

Nie oszukujmy się, żyjemy w czasach, gdzie elektronika jest wszechobecna. Nawet jeśli jesteśmy świadomi jej negatywnego wpływu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby docenić jej zalety. Podczas podróży możemy bardzo skutecznie umilić sobie czas, który potrafi naprawdę się dłużyć. Nie bójmy się zatem zabrać ze sobą w podróż laptopa lub tabletu. To, jaki dokładnie sprzęt zabierzemy, zależy od naszych preferencji i potrzeb.

Dobrym pomysłem było zaopatrzenie się w jakiś dobry film. Przypominamy, że piractwo komputerowe jest nielegalne, więc nie jest to najlepsza droga do sięgania po dzieła kultury, ale mamy przecież inne źródła filmów. Chociażby Netflix daje nam możliwość pobrania filmu na nasze konto tak, abyśmy mogli go obejrzeć, będąc offline. Oczywiście pociągi oferują nam swoje wi-fi, ale zwykle nie działa ono zbyt szybko. Może być więc problem z obejrzeniem filmu w sieci bez zacinania się obrazu i dźwięku. Dlatego lepiej mieć film już gotowy.

Innym sposobem jest zaopatrzenie się w płytę DVD lub Blueray. Nawet jeśli nie mamy zwyczaju ustawiać sobie takich płyt na półkach, to nadal możemy je wypożyczyć w bibliotece. Po tym, jak wypożyczalnie kaset i płyt przestały istnieć,

funkcję tę przejęła biblioteka.

Jakie gry pomogą nam zabić czas w pociągu?
Jeśli czeka nas długa podróż, to z pewnością będziemy chcieli zabić czas jakimiś grami. Polecamy grę o nazwie „2048”. Mamy w niej planszę, na której układamy kostki z cyfrą 2 lub 4. Kiedy połączymy ze sobą dwie takie same kostki, to otrzymujemy kolejne potęgi dwójki. Dwie czwórki to ósemka, dwie ósemki to szesnastka itd. Musimy to robić tak długo, aż uda nam się uzyskać wynik 2048. Brzmi dosyć prosto, ale jest pewne ograniczenie. Liczba pól na planszy nie jest nieskończona, więc musimy układać je ostrożnie. Kiedy wszystkie pola się zapełnią, następuje koniec gry i musimy zacząć od nowa. Grę można zarówno znaleźć w przeglądarce internetowej, jak i pobrać na telefon lub tablet.

Jeśli zdecydujemy się pozwolić naszym oczom odpocząć od ekranu, to mamy kilka innych, bardziej tradycyjnych, opcji. Jedną z nich są stare dobrze krzyżówki. Nawet jeśli nie jesteśmy w nie mistrzami, to tym bardziej możemy dowiedzieć się czegoś nowego. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zdolności matematyczno-logiczne, polecamy sudoku.

Co robić w pociągu? Nadrobić dobrą lekturę

Wszyscy mamy listę książek, które chcemy przeczytać, ale ciągle brakuje nam czasu, żeby faktycznie to zrobić. Długa podróż kolejowa może się okazać idealną okazją na to, aby w końcu te zaległości nadrobić. Zastanówmy się, którą książkę chcieliśmy przeczytać i zacznijmy w pociągu. Nawet jeśli się zniechęcimy i książka nas znudzi to trudno. Ważny jest ten pierwszy krok. Jeśli jednak nas wciągnie, to może się okazać, że czas nie leci wcale tak wolno, jak nam się wydawało.

Jazda z innymi ludźmi

Jeżeli jedziemy z przyjaciółmi lub rodziną, to mamy kilka dodatkowych sposobów spędzenia tego czasu. Jednym z nich jest rozegranie jakiejś gry towarzyskiej. Jeśli mamy tradycyjny zestaw kart, to możemy zagrać w pokera, tysiąca albo makao. Każda z tych gier może zapewnić niezwykłą frajdę i dać i zaspokoić naszą potrzebę rywalizacji. Inną świetną grą są szachy, ale pamiętajmy, że w partii szachowej mogą brać jedynie dwie osoby. Jeśli jest nas więcej, to wspólne cieszenie się szachami może się odbyć jedynie w formie turnieju.