Jak stworzyć wyjątkowe przedmioty, czyli scrapbooking i decoupage

Moda na DIY (do it yourself) trwa. Wielu obawiało się tego, że jest to chwilowy trend, który zostanie szybko zapomniany, jak już zdarzyło się wiele razy. Jednak tak nie jest, a coraz większa ilość osób interesuje się tym, jak stworzyć samodzielnie coś pięknego. Dobrym rozwiązaniem może okazać się scrapbooking i decoupage. Sklep internetowy jest w stanie zapewnić odpowiednie dodatki, które będą mogły wykorzystać nawet te osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie rzeczy pięknych.

Technika zdobienia dla wszystkich

Wiele osób jest pewnych tego, że decoupage i scrapbooking to jedna i ta sama sprawa. Nie, tak nie jest. Decoupage to technika zdobienia, która polega na dekorowaniu różnych przedmiotów, warstwami cienkiego papieru. Scrapbooking to technika zdobienia różnych albumów do zdjęć (od tego wszystko się zaczęło), po tworzenie exploding boxów, kartek okazjonalnych i wielu innych. Te dwie techniki zdobienia pozwalają na pokazanie swojej niezwykłej kreatywności. Tym bardziej że do wyboru są różne elementy dekoracyjne, które można obejrzeć w sklepie https://zielonekoty.pl/. Znaleźć tam można także ciekawe pomysły na prezent.

Metoda serwetkowa

Warto poznać scrapbooking. Sklep, który oferuje możliwość zakupu wielu materiałów, jest miejscem, które wielu odwiedza regularnie, aby móc rozwijać swoją wyobraźnię. Warto jednak nieco więcej uwagi poświęcić metodzie serwetkowej, jak często nazywa się decoupage. Taka potoczna nazwa bierze się z tego, że w trakcie zdobienia najczęściej wykorzystuje się serwetki, które trwale przymocowane są do innego podłoża za pomocą specjalnych klejów. W trakcie zdobienia oddziela się cienkie warstwy serwetki od siebie, aby móc zachować równą powierzchnię. Można z nich wycinać różnorodne wzory, tworząc piękne pudełka, tacki oraz wiele innych ozdób, które będzie można wręczyć bliskim osobom na prezent. Ciekawostką jest to, że decoupage to metoda, która może pochwalić się wieloletnią historią, ponieważ praktykowana była już w starożytnych Chinach. Prawdziwy „boom” zaczął się jednak wtedy, kiedy ta technika zdobienia przywędrowała do Europy.

Ozdoby decopuage

Wraz z pojawieniem się tej metody zdobienia, zabrało się za nią wiele osób. Nie tylko najbogatsi, na królewskich dworach. Także osoby biedne chętnie brały się za ozdabianie różnych rzeczy – w tym m.in. starych mebli, którym nadawano drugie życie. Zarówno wtedy, jak również teraz, na takich rzeczach można zarobić całkiem sporą ilość pieniędzy, jeżeli są one wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Samo słowo „decoupage” pochodzi z francuskiego i oznacza wycinać. Dzisiaj jest co wycinać, ponieważ wraz z rozpowszechnieniem, pojawiło się jeszcze więcej materiałów, które świetnie dopasowują się do tej tematyki. Do wyboru są serwetki dedykowane dla rękodzielników, bezbarwne kleje, pędzle i inne akcesoria, które służą pomocą przy wykonywaniu różnych ozdób.

Co można stworzyć dzięki decoupage?

Właściwie to można powiedzieć, że metoda serwetkowa pozwala na stworzenie różnego rodzaju dekoracji. Doświadczone osoby sięgają po drewniane szkatułki, pudełka, skarbonki, ale i wazony czy doniczki. W ten sposób można stworzyć także oryginalną biżuterię, m.in. bransoletki. Wybór jest bardzo szeroki. Ograniczeniem jest jedynie własna wyobraźnia. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma doświadczenia lub też nie ma pomysłu, ciekawe inspiracje można znaleźć w świecie wirtualnym. W ten sposób będzie można zacząć tworzyć unikalne rzeczy, których nie będzie można znaleźć w żadnym sklepie stacjonarnym lub internetowym.