Zielone koktajle na zdrowie

Zielone koktajle na zdrowie

Mówi się, że jesteśmy tym co jemy i to właśnie z tego względu należy zwracać uwagę na wszystko co ląduje na talerzu. Dieta nie może szkodzić, a wręcz przeciwnie – ma przyczyniać się do właściwego funkcjonowania organizmu. Właśnie dlatego przynajmniej jeden z posiłków warto zastąpić zielonym koktajlem, gdyż posiada on bardzo wiele cennych składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Jego spożywanie wiąże się z szeregiem zalet, jak chociażby pozbywaniem się z organizmu wolnych rodników, utratą wagi oraz szybszą przemianą materii. Oprócz tego koktajle dobrze smakują, gdyż w trakcie ich przygotowania miesza się owoce z warzywami. Największa zaleta zto fakt, że dają one maksymalne poczucie sytości, które pozwoli przetrwać do kolejnego posiłku. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zielonych koktajli?

Dlaczego warto wypijać zielone koktajle?

Optymalna ilość zielonych koktajli wypijanych każdego dnia wynosi dwa. Właśnie, dzięki nim spożywa się wystarczającą ilość warzyw oraz owoców, które zapewnią dobre samopoczucie oraz zdrowie. Warzywa w kolorze zielonym określa się jako witaminy młodości. Występuje w nich witamina A, dzięki której unikamy problemów  z oczami, a dodatkowo umożliwia chwalenie się promienną cerą. Dodatkowo, wspiera walkę oraz zapobiega nowotworom, a do tego sprawia, że organizm staje się bardziej odporny na wirusy oraz bakterie. Warto wspomnieć o witaminie C oraz E i żelazie, które doskonale wpływają na układ nerwowy. Oprócz tego warunkują to jak się człowiek czuje, a do tego mają możliwość usunąć stres nagromadzony w organizmie. Zielone warzywa to źródło magnezu, potasu i kwasu foliowego, którego nie może zabraknąć przede wszystkim w diecie kobiet w ciąży.  W koktajlach zielonych występuje chlorofil, który sprawia, że osoby zmagające się z cukrzycą nie mają tak wysokiego zapotrzebowania na insulinę. Dodatkowo oczyszczają zarówno wątrobę, jak i jelita oraz pozbywają się z toksyn występujących w organizmie. Zielone koktajle doskonale wpływają na jakość krwi, a dodatkowo zwiększają jej krzepliwość. Ciśnienie tętnicze również zostaje wyregulowane, a układ krwionośny staje się mocniejszy.

Kolejne zalety

Smoothie przygotowane z zielonych warzyw oraz owoców to przyjaciel osób, które mają problemy z tarczycą oraz trzustką, gdyż zawarte w nich składniki odżywcze wpływają na ich funkcjonowanie. Osłabiają one działanie czynników rakotwórczych, które sieją spustoszenie w naszym organizmie. Niektórzy ludzie mają bardzo nieprzyjemny zapach ciała, co wiąże się z nagromadzonymi toksynami. W ich przypadku konieczne jest wprowadzenie do diety jak największej ilości zielonych koktajli. Organizm zostanie oczyszczony, a brzydki zapach zniknie na zawsze. To posiłek idealny dla anemików, gdyż warzywa zawierają spore ilości łatwo przyswajalnego żelaza. Wolne rodniki w bardzo szybkim czasie są usuwane z organizmu, kiedy na stole króluje koktajl przygotowywany z zielonych warzyw.

Pijmy koktajle na zdrowie, gdyż warto!