Prezent dla drugiej połówki. Kupić czy zrobić samemu?

Kwestia prezentów w związku bywa naprawdę trudna. Nie zawsze wiemy, co komuś kupić, ani ile pieniędzy powinniśmy wydać. Do tego czasem się zastanawiamy, czy w ogóle kupno jest dobrym pomysłem, czy może jednak lepiej byłoby coś zrobić samemu? A jeśli tak, to co? Spójrzmy sobie na kilka najbardziej typowych prezentów, jakie kupują sobie pary i zastanówmy się, co najlepiej wybrać. Oczywiście należy też wziąć pod uwagę takie czynniki jak status związku i okazja. Wbrew pozorom różnice są duże.

Co kupić?

Jeśli zdecydujemy się na kupno, to zastanówmy się, co właściwie jest dobrym materiałem na taki prezent. Na pewno zaliczyć można do tego różnego rodzaju pluszaki. Nie są one wcale zabawkami tylko dla dzieci, ale mogą też być wyrazem naszej czułości do drugiej osoby. Najpopularniejszy jest oczywiście pluszowy miś, ale starajmy się kupić takiego, które podkreśli charakter naszej relacji. Jeśli to są walentynki albo urodziny drugiej połówki, to dobrze by było, żeby miś był zaopatrzony w coś, co sugeruje romantyczne relacje. Przykładem może być pluszowe serduszko. Ktoś powie, że to banał, ale to naprawdę robi wrażenie. Wystarczy spytać dowolnej dziewczyny, jaką znam. Praktycznie każda z nich odpowie, że to bardzo miłe, gdy od chłopaka dostanie maskotkę w prezencie. Taka maskotka może też być przydatna w momencie rozłąki. Jeśli jesteś od siebie daleko z jakichś powodów, dziewczyna przytulając misia będzie myśleć o swoim wybranku, od którego go dostała.

Stare dobre kwiaty

Jaka dziewczyna nie lubi kwiatów? Nie ma takiej. To jest bardziej pytanie do panów, jakie konkretnie kwiaty zdecydują się kupić i w jakiej ilości je dadzą. Czy będzie to pojedynczy kwiatek, czy może bukiet. A jeśli bukiet, to duży czy mały? To wszystko zależy od rodzaju naszej relacji i tego, co chcemy przekazać. Jeżeli dopiero zaczynamy ze sobą chodzić, albo jeszcze nie jesteśmy parą, to kupienie bukietu róż może być odstraszające. Lepiej zacząć od czegoś subtelnego, np. pojedynczego kwiatka. I nie musi być to róża. Bardzo ładne są na przykład goździki. Co innego jest, gdy jesteśmy na bardziej zaawansowanym etapie związku. Wtedy możemy się bardziej szarpnąć, ale też trzeba uważać. Bukiet róż powinniśmy zarezerwować na specjalne okazje takie jak rocznica. Jeśli będziemy zbyt często się nim obdarowywać, to straci on swoją magiczną aurę. Lepiej więc zachować rozsądne proporcje i częściej kupować po jednym kwiatku, a z bukietu zrobić naszą broń specjalną. Nasza relacja powinna na tym dużo zyskać.