Najlepsze profile okienne, czyli jakie?

Wybór okien to ważna decyzja na etapie budowy i wykańczania wymarzonego domu. Producenci mają w ofertach kilka rozwiązań, jednak największą popularnością cieszą się profile okienne PVC. Alternatywnym rozwiązaniem są profile drewniane oraz aluminiowe. Podpowiadamy, jakie wybrać – oto garść praktycznych wskazówek.

Wybierz odpowiedni profil okienny

Do wyboru są różne profile okienne i każdy z nich ma szereg zalet. Zanim dokonasz wyboru, poznaj ofertę oraz dowiedz się, co wyróżnia poszczególne produkty. Najlepsze profile okienne to, zdaniem wielu osób, profile PVC albo drewniane. Rośnie jednak zainteresowanie także profilami aluminiowymi, które ma w swojej ofercie niejeden producent profili okiennych. Poniżej wymieniamy najważniejsze atuty poszczególnych modeli.

Najlepsze profile okienne plastikowe (z tworzywa PVC)

Okna plastikowe są najczęściej wybierane. Wyróżnia je estetyka oraz dobry stosunek jakości do ceny. Są odpowiednie do każdego pomieszczenia, wytrzymałe, łatwe w obsłudze i pielęgnacji. Trzeba jedynie sprawdzić okucia i nasmarować zawiasy. Mają wysokie parametry termoizolacyjne, co pomoże obniżyć rachunki za prąd – jeśli producent profili okiennych zapewnia rozwiązania wysokiej klasy – jak m.in. marka Deceuninck.

Profile okienne drewniane

Alternatywnym rozwiązaniem dla okien plastikowych są m.in. okna drewniane. Cieszą się dużą popularnością ze względu na estetykę – są bardzo stylowe. Drewno jest ponadczasowe, trafia w gust wielu użytkowników. Wymaga jednak impregnacji oraz pielęgnacji. Profile drewniane są cieplejsze i sztywniejsze niż te wykonane z PVC, ale też droższe.

Profil aluminiowy okienny

Deceuninck ma w ofercie również profile okienne aluminiowe – warto poznać kolekcję produktów DECALU. Cechuje je m.in. wysoka wydajność, estetyka, łatwość obsługi i świetne parametry techniczne. Jest to kompletny, wydajny, efektywny energetycznie system profili okiennych aluminiowych, który został stworzony zgodnie z opatentowaną technologią So Easy.

Konstrukcje okienne z serii Decalu wyróżniają m.in. ukryte zawiasy, które gwarantują odpowiednią estetykę i funkcjonalność, na stałe zintegrowane z profilami uszczelki, które przyspieszają montaż i szklenie aż o 50%. Z zaawansowanych materiałów tworzone są nowoczesne produkty, które wyróżniają wysokie właściwości izolacyjne, możliwość recyklingu i długa żywotność. Kolekcja Decalu to wiele wyjątkowych produktów – można dopasować odpowiednie profile do każdego budynku, m.in. nowoczesnego, loftowego czy klasycznego.