muzyka do pracy

Muzyka do pracy i relaksu. Kilka propozycji

Muzyka do pracy i muzyka do relaksu

Muzyka do pracy może być tą samą muzyką, która nada się do relaksu. Przyjemne melodie mogą bardzo skutecznie nam pomóc się zrelaksować, a także umilić nam pracę. Czasem może być jednak problem z dobraniem odpowiedniej ścieżki dźwiękowej do danej czynności. Niedawno pisaliśmy o dobraniu odpowiedniej muzyki na sen, ale dzisiaj skupimy się na czymś innym. Chodzi o muzykę, której będziemy słuchać w ciągu dnia zarówno podczas odpoczynku, jak i podczas pracy. Połączyliśmy ze sobą te dwa tematy, ponieważ mają ze sobą wiele wspólnego. Choć może się wydawać, że praca i odpoczynek to przeciwieństwa, to jednak jesteśmy w stanie stworzyć kilka playlist, które będą pasować do jednego i drugiego.

Chillstep. Taki dubstep tylko relaksujący

Kojarzycie jak brzmi dubstep? Większości osób ta muzyka kojarzy się z remontem, a jeden z jej głównych dźwięków nawet nazywa się wiertarka. Nie brzmi to jak coś, przy czym bylibyśmy w stanie się z relaksować. Ale mamy lżejszą wersję tego gatunku, którą nazywamy chillstepem. Zwłaszcza przyjemne są te nagrania, w których wykorzystano wokale z różnych piosenek. Warto jednak zwrócić uwagę na jedną ważną sprawę. Muzyka ze słowami może nas rozpraszać, więc jeżeli zauważymy, że wokalny chillstep nie pomaga nam w pracy, a wręcz przeciwnie, to powinniśmy sięgnąć bo wersję z samą melodią. Również jest bardzo przyjemna dla ucha.

Muzyka klasyczna prosto z Austrii

Zarówno do pracy i do relaksu idealnie się nada muzyka któregoś z austriackich mistrzów pianina. Oczywiście nie musimy mieć całego zestawu płyt winylowych, aby cieszyć się tymi dźwiękami. Na szczęście mamy serwis YouTube, gdzie możemy znaleźć długie kompilacje ich nagrać. Na początek z pomocą może nam przyjść Mozart, którego utwory na pewno znamy nawet, jeżeli nie interesujemy się muzyką klasyczną. Miał on w swoim repertuarze bardzo dużo spokojnych utworów, które mogą pomóc nam się rozluźnić przy pracy, ale często pojawiają się w nich szybsze i mocniejsze momenty. Wtedy mamy okazję, że na chwilę się obudzić i przypomnieć sobie, że do pracy potrzebujemy skupienia i determinacji.