przy komputerze

Ćwiczenia dla osób pracujących przy komputerze

Osoby pracujące przy komputerze muszą liczyć się z pewnymi zagrożeniami. Przede wszystkim ich kręgosłupy są narażone na poważne urazy, którym jednak można zapobiegać. Przede wszystkim liczy się odpowiednie wykonywanie ćwiczeń. Nie chcemy przecież, abyśmy z powodu złych nawyków mieli być połamani do końca życia. Jakie ćwiczenia należy robić w przerwie od pracy? I przede wszystkim jak długo powinniśmy pracować?

Wyprosty to podstawa

Jeśli pracujemy przy komputerze, to powinniśmy jak najwięcej starać się wyprostowywać. Dzięki temu będziemy mogli utrzymać nasz kręgosłup we względnie dobrej formie. Jeśli mamy odpowiednio duży pokój, to możemy chwilę się po nim przespacerować. Jeśli nie, to zalecamy wyjście na zewnątrz, gdzie będziemy faktycznie mogli wykonywać nieskrępowane ruchy. Oprócz zalet dla kręgosłupa, warto wspomnieć, że taki spacer to dla nas szanse na nabranie świeżego powietrza, którego często brakuje nam podczas pracy grupowej.

Możemy też zrobić kilka przydatnych ćwiczeń, które dobrze robią na kręgosłup. Jedno z nich polega na położeniu się na brzuchy a następnie stopniowym wyginaniem się w tył. Pamiętajmy jednak, aby nie były to zbyt gwałtowne ruchy, bo mogą tylko pogorszyć nasz stan. Jeśli jednak podejdziemy do ćwiczeń z umiarem, to będą mieć naprawdę wiele korzyści.