Co można zrobić z rolek po papierze toaletowym?

Papier toaletowy to produkt używany w każdym gospodarstwie domowym. Bez względu na preferowany rodzaj, zawsze zostają po nim niewykorzystane rolki z tektury. Choć zwykle lądują w koszu ze śmieciami, istnieje mnóstwo ciekawych sposobów, by dać im drugie życie! Co można zrobić z rolek po papierze toaletowym?

Zabawy z dzieckiem

Jeśli masz dzieci, to z pewnością wiesz, jak ważne jest rozwijanie ich wyobraźni oraz kreatywności. Rolki po papierze toaletowym mogą stanowić znakomitą bazę do wielu zabaw z najmłodszymi. Zaskakujące, prawda? A zatem, co można zrobić z rolek po papierze toaletowym?

    • Postaci zwierzątek

Będziecie potrzebować kolorowego papieru, kleju, mazaków, nożyczek i ulubionych ozdób, np. brokatu lub koralików. Zastanówcie się, jakie zwierzątka chcecie odzwierciedlić. Rolka od papieru oklejona papierem w odpowiednim kolorze stanowić może korpus, a z papieru wytnijcie głowę, ogon, łapy i odpowiednio je ozdóbcie. Tak wykonane zwierzątka będą wesołą ozdobą pokoju twojego dziecka, ale możecie wykorzystać je także do zabawy w teatrzyk. Liczba opcji jest w zasadzie nieograniczona, macie zatem ogromne pole do popisu! Ta zabawa rozwija kreatywność, ale także zdolności manualne dziecka. Warto jednak nadzorować je, podczas gdy samodzielnie posługuje się nożyczkami.

    • Ozdoby świąteczne

Rolki po papierze toaletowym to także doskonała baza, jeśli chodzi o… ozdoby świąteczne. Sposób ich wykorzystania zależy tylko od twojej wyobraźni. Możesz posłużyć się podobną techniką, co w przypadku zabawek dla dzieci i stworzyć stojące figurki św. Mikołaja, reniferów, pingwinów lub elfów. W tym celu przyda się duża ilość czerwonego papieru lub bibuły, wata, a także błyszczące drobiazgi – konfetti, brokat czy długopisy żelowe. Oczywiście podobne ozdoby możesz przygotować na święta wielkanocne czy Halloween – dostosuj estetykę do swoich potrzeb!

Z rolek po papierze toaletowym możesz przygotować także np. nietypowe bombki – wykorzystaj ołówek, by narysować na tekturowej rolce szablon przedstawiający np. kratkę lub kółka, a jeśli czujesz się w takich czynnościach bardzo pewnie – odwzoruj np. wzór koronkowy. Nożyczki mogą utrudnić zadanie, dlatego by wyciąć wzór, wykorzystaj ostry nożyk do papieru. Następnie tak opracowaną rolkę pomaluj farbą lub opryskaj farbą w sprayu w ulubionym kolorze. Gdy ozdoba wyschnie, przy pomocy igły przewlecz nitkę przez górną część, tworząc zawieszkę. Możesz wykorzystać złotą lub srebrną nitkę, aby dodać elegancji lub żyłkę, by zawieszka stała się niewidoczna.

  • Organizacja biurka

Rolki po papierze toaletowym mogą stanowić też bardzo tani i ekologiczny zamiennik dla przedmiotów stosowanych podczas organizacji biurka. Pierwszy z nich to pojemniki na przybory szkolne i biurowe. Wystarczy zakleić otwór rolki z jednej strony, tak by utworzyć dno. Rolkę można okleić papierem w ulubionym kolorze lub pomalować farbą w sprayu, a następnie ustawić na biurku i przechowywać w niej ołówki, kredki, długopisy lub pędzle do makijażu. Drugim sposobem na wykorzystanie rolek po papierze w przestrzeni biurowej jest użycie ich jako organizera kabli. Każdy, komu zdarza się pracować w domu, wie, że kable potrafią nie tylko zakłócić estetykę miejsca pracy, ale przede wszystkim stworzyć bałagan, plącząc się. Aby tego uniknąć, można przeciąć rolkę wzdłuż, włożyć do środka wiązkę kabli, a następnie zakleić rolkę. Aby zapewnić sobie odpowiednią estetykę, rolkę warto wcześniej pomalować lub okleić, by była elegancką ozdobą lub wręcz przeciwnie – by nie rzucała się w oczy. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo ekonomiczne, ale przede wszystkim bardzo praktyczne – w ten sposób uda ci się utrzymać porządek!