Jak ujarzmić kręcone włosy?

Osoby, które mają proste włosy zazdroszczą tym, którzy mogą pochwalić się kędzierzawymi, czyli kręconymi. Jednak to co jest powodem do spoglądania z podziwem, wymaga nie lada wysiłku, bo loki z natury zwykle nie prezentują się pięknie i trzeba im znacząco pomóc. Często kręci się również zarost i trzeba też ujarzmić kręcone włosy na brodzie. Jak poradzić sobie z kręconymi włosami?

Po pierwsze: wybierz dedykowany szampon i odżywkę, aby ujarzmić loki

Należy zacząć od doboru odpowiednich kosmetyków do mycia włosów. Co powinny zawierać szampon i odżywka na kręcone włosy? Mogą w swoim składzie mieć np. mydlicę lekarską, glukozyd kokosowy, czy glukozyd laurowy. Oczywiście nie mogą zawierać SLS, silikonów, syntetycznych polimerów, parafiny, gum czy wosków. Trzeba pamiętać, że włosy kręcone są podatne na łamanie i przesuszenie. Wszelkie produkty powodujące obciążenie włosów są niepożądane. Z kolei bardzo pożądane są emolienty, w postaci olejów i substancji nawilżających. Można tu wymienić chociażby miód, glicerynę czy też proteiny. Jednak substancji typu naturalne nawilżacze jest także niepożądany, bo wtedy dochodzi do puszenia się kręconych włosów. Zatem składniki szamponu czy odżywki powinny być odpowiednio zbilansowane. Jeśli kręcone pasma są zniszczone, to oczywiście trzeba sięgnąć po szampon, który pozwoli je odbudować i taką samą odżywkę.

Po drugie: sięgnij po olejek do brody dla mężczyzn

Skoro już kwestię fryzury mamy omówioną, to czas przejść do zarostu. Aby go ujarzmić należy zaopatrzyć się w olejek do brody. Ten prosty produkt, który nie raz prezentuje się bardzo niepozornie może mieć naprawdę piękny zapach i dobrze rozprowadza się na brodzie. Na początek wystarczy wetrzeć go w brodę. Kolejnym krokiem jest rozczesanie brody z nałożonym olejkiem. W ten sposób można rozprowadzić produkt od nasady aż po końce włosów na brodzie, a jednocześnie zrobić delikatny peeling. Do rozprowadzeniu olejku wystarczy kartacz do brody, choć w przypadku dłuższej brody warto wybrać grzebień. Olejek do brody głęboko odżywia brodę i wnika w nią wiele cennych składników odżywczych. W składzie takiego produktu znajduje się np. witamina E i oleje: z awokado, pestek moreli czy oliwek.

Po trzecie: Pamiętaj, że prestyler pomoże Ci w ułożeniu fryzury

Do ujarzmienia loków może przydać się także prestyler. Dzięki tonikowi nawilżającemu i wspomagającemu układanie włosów loki mogą lepiej się prezentować. Nie będą przylegać do głowy i nabiorą objętości. Prestyler jest bardzo łatwy w użyciu bo wystarczy nałożyć odrobinę produktu na dłoń, a następnie wetrzeć we włosy, zgodnie z kierunkiem w którym mają być układane. Do układania przyda się również okrągła szczotka. Włosy można podnosić u nasady i nadać im lepszą fakturę.

Po czwarte: użyj prostownicy do włosów i zarostu – efekt odmiany na szczególną okazję

Jeśli włosy na głowie są nieujarzmione i kręcone i podobnie rzecz ma się z zarostem, to jeszcze nic straconego. Można bowiem wybrać akcesoria do prostowania włosów na brodzie, Prostownica pomoże uzyskać efekt gładkich włosów. Być może nigdy wcześniej nie miałeś okazji zobaczyć się bez burzy loków. Taki wizerunek będzie szokujący dla rodziny i znajomych, ale będzie zasługiwał na szacunek i uznanie. Przed użyciem prostownicy czy to na włosy czy brodę, należy sięgnąć po kosmetyk, który będzie chronił ją przed nadmierną, wysoką temperatura, nawet do ponad 200 stopni.

Po piąte: postaw na fryzurę quiff

Nasza ostatnia propozycja na ujarzmienie fryzury, to wizyta u barbera. Dobierze najlepsze rozwiązanie i od razu przystąpi do strzyżenia. Bez wątpienia dla osób z kręconymi włosami dobrze sprawdzi się quiff. To fryzura niezwykle wygodna z dłuższą grzywką i wygolonymi bokami. W ten sposób można wyeksponować loki, a jednocześnie nie przeszkadzają one w żaden sposób w codziennych czynnościach. Oczywiście fryzura powinna być dopasowana do kształtu twarzy, a przy kręconych włosach można zdecydować się jeszcze na messy hair. W przypadku tej fryzury jednak bez codziennego układania przy użyciu prestylera się nie obejdzie.