Czym jest frezarka do paznokci?

Co to takiego frezarka do paznokci i czy jej obsługa jest trudna? W jaki sposób wybrać najlepsze urządzenie? Zapraszamy do lektury!

Frezarka do paznokci – co musisz wiedzieć?

Frezarka do paznokci to praktyczne i bardzo użyteczne urządzenie, które z pewnością mogłoby się znaleźć w kosmetyczce niemal każdej kobiety. Frezarki wykorzystywane są bowiem nie tylko w salonach kosmetycznych, ale również w domu do samodzielnej pielęgnacji paznokci i skórek. Oczywiście do wykonania np. manicure hybrydowego lub akrylowego potrzebujesz więcej akcesoriów niż sama frezarka, bez trudu jednak szybko skompletujesz swój zestaw. Co więcej, koszt jego zakupu zwraca się już po kilku samodzielnie wykonanych stylizacjach. Poza tym wykonywanie manicure we własnych czterech ścianach to też wygoda – nie musisz przecież dostosowywać się do grafiku kosmetyczki czy tracić czasu na dojazdy. A do tego tylko ty zdecydujesz o tym, jaką stylizację wybrać na swoje paznokcie.

Wracając do samej frezarki, do jej właściwego działania potrzebne są oczywiście frezy, czyli specjalne końcówki, za pomocą których możesz opracować skórki i paznokcie. Frezarka pozwoli ci m.in.:

  • skrócić sztuczne i naturalne paznokcie,
  • modelować płytki, dzięki czemu nadasz im odpowiedni i wybrany przez siebie kształt,
  • polerować akryl,
  • usunąć skórki, odcinki i nagniotki,
  • usunąć stary manicure lub żel,
  • opiłować paznokcie żelowe i akrylowe,
  • wykonać wgłębienia do mocowania ozdób,
  • ściągnąć manicure hybrydowy.

Co musisz wiedzieć o frezarce do paznokci?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nauka precyzyjnej pracy z frezarką może zająć ci trochę czasu, nie jest to jednak budowa silnika odrzutowego – z pewnością szybko nabędziesz niezbędne umiejętności. W razie wystąpienia jakichkolwiek trudności możesz obejrzeć filmiki instruktażowe, których całą masę znajdziesz w sieci. Możesz też poprosić o pomoc bardziej doświadczoną koleżankę. Pamiętaj również, że jakość twojej pracy zależy od jakości posiadanych frezów oraz od ich poprawnego doboru. Poszczególne frezy różnią się między sobą wykonaniem, budową czy kształtem, co z kolei wpływa na ich twardość i inne parametry. Dlatego też frezy do skórek czy do zdejmowania hybrydy znacznie różnią się od siebie. Za najlepsze i najtrwalsze frezy powszechnie uważa się frezy z kruszywa diamentowo-szafirowego.

Jaką frezarkę do paznokci wybrać?

W sklepach internetowych i stacjonarnych czeka na ciebie bardzo bogaty wybór frezarek do paznokci różnego typu. Poszczególne modele mogą mieć odmienne parametry techniczne, wygląd czy zalety i wady, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie dobrze zapoznać się z opisem producenta oraz opiniami innych użytkowniczek. Z pewnością polecane są frezarki z niewielką główką, gdyż pozwalają na łatwiejszą pracę. Dobrze też zwrócić uwagę na elastyczność i długość kabla. Najbardziej chwalone są jednak frezarki z pochłaniaczem pyłów. Nie czekaj dłużej i już teraz sprawdź bieżącą ofertę na najlepsze frezarki do paznokci na rynku!