Co na chłodniejsze letnie wieczory? Przegląd stylizacji

Nawet latem mogą pojawić się chłodniejsze wieczory. Gdy temperatura spada do kilkunastu stopni i następuje wyraźne ochłodzenie w stosunku do dnia, zimno jest szczególnie odczuwalne. Z tego powodu koniecznie trzeba się dobrze przygotować do takiej niesprzyjającej pogody i stworzyć stylizacje odpowiednie do niej. Przecież to, że jest zimno, nie oznacza, że masz źle wyglądać! Poznaj nasze propozycje oryginalnych stylizacji na chłodny wieczór.

Dodaj ramoneskę!

Być może nie wiesz, ale ramoneska damska krótka pełni bardzo ważną rolę w każdej kobiecej garderobie. Można wykorzystać ją na wiele sposobów. Przede wszystkim można wykorzystać ją jako dodatek, gdy robi się chłodniej. Możesz po prostu narzucić ją na ramiona, żeby letni outfit zamienić w strój odpowiedni na wieczór. Ramoneska damska będzie dobrze wyglądała z sukienką każdej długości – nawet powłóczystą suknią plażową do kostek. Będzie pasowała do sukienek codziennych, którym doda drapieżnego pazura oraz do koktajlowych, dzięki którym będą one bardziej zaskakujące. Musisz wiedzieć, że nawet panny młode decydują się na wykorzystanie ramonesek w swoich stylizacjach ślubnych. Ramoneskę możesz też śmiało zestawić z dżinsami albo legginsami. Oczywiście będzie też świetnym uzupełnieniem stylizacji ze skórzanymi spodniami. To kompozycja, którą można nazwać już nową klasyką. Na pewno będzie prezentowała się oryginalnie i ciekawie. 

A może bardziej elegancko?

Jeśli nie chcesz założyć ramoneski, to możesz też zdecydować się na mniej uniwersalną, ale na pewno bardziej elegancką stylizację. Wykorzystaj do niej damski żakiet. Najlepszy będzie taki dłuższy, który będzie sięgał Ci za pośladki. Takie modele wyszczuplają i sprawiają, że sylwetka wydaje się być wydłużona. Szczególną uwagę zwróć na modele bez guzików czy innego rodzaju zapięcia. Czasami są one też określane mianem narzutki. Latem stawiaj na modele w żywych i jasnych kolorach. Pomarańczowy, czerwony, zielony czy intensywnie różowy odcień będą pasowały do plażowych stylizacji, które można później włożyć na kolację czy romantyczną randkę. Takie narzutki będą pasowały do letnich sukienek. Całość będzie elegancka, zwiewna i romantyczna.

Postaw na prostotę

Możesz też skorzystać z innego dość uniwersalnego rozwiązania – dżinsowej kurtki. Kiedyś taka kurtka była w każdej szafie. Później ich popularność spadła. Teraz jednak takie kurtki wracają w pełnej chwale i latem po prostu warto mieć je pod ręką. Można używać ich zamiennie z ramoneskami. To dość ciekawy pomysł, bo kurtki z niebieskiego dżinsu są zdecydowanie mniej drapieżne niż skórzane ramoneski. Są więc bardziej subtelne i pasują do letnich zestawów. Można z powodzeniem nosić je do sukienek, spódnic i legginsów. Nie powinno się jednak wkładać ich do innych ubrań wykonanych z dżinsu. Takie komplety dają to po prostu przesada i dają wrażenie przesytu. Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej jest po prostu zdecydować się na mieszanie materiałów i sięganie po ubrania, które są uszyte z różnych tkanin i w różnych odcieniach.