Buty męskie na lato. Kilka propozycji

Nie tylko kobiety mają problem z wybraniem odpowiedniego stroju przed wyjściem z domu. Mężczyzn ten problem również dotyczy, zwłaszcza w kwestii obuwia. Lato zaczęło nam się w pełni, więc czas przejrzeć naszą szafę i zastanowić się, co założyć na stopę.

Czy sneakersy nadają się na lato?

Buty sportowe typu sneakersy bardzo dobrze komponują się z długimi i krótszymi spodniami. Mimo to musimy uważać, gdy chcemy ubrać się na lato. Buty ze zbyt dużą podeszwą oraz zbyt wysokie mogą wyglądać nieadekwatnie do wysokiej temperatury. Lepiej więc założyć trochę niższe sportowe buty na mniejszej podeszwie. Zamiast typowych sneakersów możemy wybrać tenisówki (czyli popularne trampki). Nie zawsze jednak będą się nam komponować z resztą stroju, więc musimy uważać.

A może loafersy?

Loafersy to bardzo ciekawy wybór dla mężczyzny. Przypominają one eleganckie mokasyny, ale nie są to buty do sytuacji formalnych. Zakładamy je w lecie, bo idealnie nadają się na gorące temperatury. Można je znaleźć zarówno ze sznurówkami, jak i bez. Pamiętajmy jednak, żeby zakładać do nich długich skarpetek. Najlepiej będzie założyć krótkie stopki. Dzięki temu będziemy wyglądać, jakbyśmy nie mieli na stopnie zupełnie nic, a jednocześnie nie zapocimy budów i nie uszkodzimy sobie naszej wrażliwej stopy.