Skaner wewnątrzustny – co to jest i jak działa?

Skaner wewnątrzustny jest rewolucją w dziedzinie stomatologii. Innowacyjne urządzenie pozwala uzyskać wirtualny obraz jamy ustnej w kilkadziesiąt sekund.

Co to jest skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny to innowacyjne urządzenie, które w kilkadziesiąt sekund jest w stanie wykonać wiele kadrów jamy ustnej. Tworzy na ekranie monitora kolorowy obraz 3D wnętrza ust. Jest w stanie wychwycić nawet 3,5 mln punktów na każdym łuku zębowym.

Zdjęcia ukazują zęby z każdej strony. Precyzyjny obraz jest niezawodnym narzędziem w celach diagnostycznych. Pozwala ocenić budowę struktury anatomicznej zębów, dziąseł, kształt zębów, skalę ubytków, a także wady zgryzu.

Jak działa skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny pobiera cyfrowy wycisk 3D. Działa z bardzo dużą precyzją, jednocześnie zapewnia wysoki komfort pacjentom, skraca czas leczenia i niweluje do zera koszty wyprodukowania mas wyciskowych. Wszystkie zrobione zdjęcia są przesyłane cyfrowo przy pomocy specjalnego programu.

W dalszym krokach dentysta lub ortodonta jest w stanie zaprojektować uzupełnienie protetyczne w programie CAD, co gwarantuje wyeliminowanie błędów ludzkich. Uzupełnienia protetyczne produkowane są na precyzyjnych i nowoczesnych maszynach frezujących. Wykonywane są z najlepszej jakości materiałów, co gwarantuje ich niezawodność.

Wynajem skanera wewnątrzustnego

Każdy gabinet dentystyczny lub ortodontyczny można wzbogacić o skaner wewnątrzustny, który dostępny jest na https://cereclab.pl/. Zasady wynajmu są zwykle bardzo korzystne i proste. Współpraca jest poprzedzona szkoleniem, dzięki któremu obsługa urządzenia nie stanowi większego problemu. W trakcie kursu podawane są wskazówki umożliwiające wykorzystanie wszystkich możliwości skanera.

Po pierwszym kwartale użytkowania sprzętu, lekarz decyduje, czy wynajmuje sprzęt dalej, kupuje go na własność czy rezygnuje ze współpracy.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania skanera wewnątrzustnego?

  • Wyciski cyfrowe odbywają się bez masy wyciskowej. Nie powodują dyskomfortu u pacjenta, a cały proces trwa znacznie szybciej.
  • Skan przeprowadzany jest bez nieprzyjemnego odruchu wymiotnego pojawiającego się w momencie zastosowania masy wyciskowej.
  • Skaner pracuje bardzo szybko. Skan wykonywany jest w ciągu 30 sekund.
  • Urządzenie działa precyzyjnie, dlatego uzupełnienie protetyczne można wykonać we właściwy sposób.
  • Można wykonać korektę wycisku cyfrowego, bez ponawiania procedury. Lekarz korzystający ze skanera wewnątrzustnego można poddać uzyskane wyniki konsultacji specjalistów na odległość. Umożliwia to baza internetowa wyników.