Jak się ubrać na bieganie w zależności od temperatury?

Bieganie to aktywność, którą można trenować w murach siłowni (coraz częściej także domu), jak i w plenerze. Trenując na zewnątrz, strój sportowy trzeba dobrać zgodnie z panującą pogodą. Podpowiadamy, jak się ubrać w zależności od temperatury!

Jak się ubrać na bieganie wiosną i latem?

Ubiór sportowy w ciepłe dni jest mniej skomplikowany niż w te chłodne. Odzież do biegania na okres wiosenny i letni powinna być przede wszystkim przewiewna. Uprawiając sport wiosną lub latem, można zdecydować się na nieco luźniejszą wersję ubioru, aby zapewnić ciału dodatkową ochłodę. W tym celu można postawić na krótkie legginsy do biegania Nessi Sportswear oraz wygodne koszulki treningowe.

Jako buty najlepiej wybrać dobrze oddychający model, który zapewni naszej stopie komfort i nie będzie ona się przegrzewała. Z tego względu lepiej zrezygnować z wyboru obuwia z wodoodporną membraną, która nie jest w stanie odprowadzić takiej ilości ciepła produkowanego przez stopę.

Do tego obowiązkowo czapka oraz krem z filtrem UV, który zapewni nam ochronę przed nadmiernym słońcem.

W czym biegać jesienią i zimą?

Odpowiednia odzież sportowa damska na sezon jesienno-zimowy może być nieco bardziej skomplikowana. Mimo że temperatury są niskie, nasze ciało podczas biegu będzie wytwarzać dużo ciepła, którego część musi być zatrzymana.

Kiedy trenujemy podczas zimnych dni, możemy zastosować ubiór warstwowy. Jako warstwę najbliższą ciału najlepiej wybrać przylegające koszulki treningowe. Do tego wystarczy polar lub bluza, a na sam wierzch lekka kurtka chroniąca przed wiatrem albo przeciwdeszczowa.

Na dół idealnie się sprawdzą standardowe legginsy do biegania, których dolną część możemy zabezpieczyć długimi skarpetami sportowymi. Takim sposobem nasze kostki również będą uchronione przed zimnem.

W odróżnieniu od okresu letniego jesienią i zimą zaleca się wodoodporne obuwie z membraną gore-tex. Nie można zapomnieć także o ciepłej czapce lub opasce na uszy, a w minusowych temperaturach o rękawiczkach.

W jakiej temperaturze nie biegać?

Nie zaleca się intensywnego biegania w temperaturach niższych niż -10 stopni Celsjusza. Warto wtedy zamienić bieganie na krótką przebieżkę lub postawić na długi spacer. Oczywiście nie można zapomnieć przy tym o odpowiednim ubiorze i dostosowaniu trasy do warunków. Tutaj również świetnie się sprawdzi odzież sportowa damska, która zapewni ciepło, a jednocześnie nasza skóra będzie miała możliwość oddychania w trakcie wysiłku.