Jak dbać o buty, żeby nie wyglądać jak brudas

Bardzo często po kpieniu nowych butów popełniamy ten błąd, że o nie nie dbamy. Nie stosujemy żadnych środków czyszczących ani zabezpieczających. Pozwalamy na to, aby czynniki zewnętrzne robiły z nimi zupełnie co chcą.

Przyjrzyjmy się kilku zasadom dbania o buty, aby nie musieć żałować, że je zaniedbaliśmy.

Odpowiedni impregnat

Kiedy kupimy nowe buty, pamiętajmy, aby zastosować odpowiedni impregnat. Oczywiście na opakowaniu nie musi być użyte słowo impregnat. Jeśli akurat dorwiemy się do puszki z nanoprotektorem, to możemy być pewni, że ten środek ma takie samo zastosowanie.

Po co w ogóle stosuje się impregnat? Przede wszystkim po to, aby uodpornić buty na działanie wody. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić, że wyjście na spacer w deszczowy dzień będzie oznaczało koniec dla naszej nowej pary butów.

Jak czyścić zamsz?

Buty zamszowe zawsze wyglądają stylowo. Bez względu na to, czy są to mokasyny czy buty na jesień takie jak sztyblety. Problemem jednak może być ich czyszczenie.

Jeśli jeszcze nie wiemy, jak dbać o zamszowe buty, to powinniśmy zaopatrzyć się w specjalną szczotkę do zamszu i gumkę do zamszu. Za pomocą szczotki równomiernie pozbywamy się kurzu i drobinek brudu z materiału. Gumka zaś pozwala nam pozbyć się zabrudzeń z jasnego zamszu.

Warto też zaopatrzyć się specjalną piankę oraz mleczko. Można je kupić w sztyfcie lub wcierać w but za pomocą zwykłej szmatki.