Golf i marynarka – nowoczesne połączenie w męskiej stylizacji

Są takie ubrania, które w naszej garderobie są obecne od lat. Wydawałoby się, że już wykorzystaliśmy wszystkie możliwości stylizacyjne. A mimo to projektanci mody zachęcają nas do świeżego spojrzenia na poszczególne elementy stroju i noszenia je w inny sposób. Takim nowoczesnym połączeniem może być zestawienie męskiego golfu z marynarką.

Jeszcze nie tak dawno marynarka wiązała się tylko z formalnym strojem. Noszono ją do koszuli i garnituru. Teraz podejście to się zmieniło i marynarki męskie zaczęły coraz powszechniej występować w zestawieniach półformalnych i nieformalnych. Tak samo zmieniło się nastawienie wobec golfów. Dawniej golf był jedynie ubraniem praktycznym. Miał nie tylko ogrzać w ten sam sposób, co każdy sweter, ale przed chłodem i wiatrem osłonić także szyję. Teraz patrzy się na niego inaczej. Uczyniono z niego jeden z najmodniejszych elementów męskiego stroju.

Nie każdy golf i nie każda marynarka

Jednym z ciekawszych propozycji, które w ostatnich sezonach pokochało wielu mężczyzn, jest zakładanie golfu pod marynarkę. Decydując się na to, możemy wyglądać niesamowicie stylowo, ale nie znaczy to, że każda marynarka i każdy golf nadaje się do tego, by oba te ubrania nosić jednocześnie.

Zawsze sięgamy po marynarkę sportową, casualową, nigdy nie zakładajmy do takiej stylizacji marynarki z garnituru, jest na to zbyt formalna. Za to marynarka casualowa będzie prezentować się świetnie. Ma inny rodzaj szycia, często posiada kieszenie i jest w szerokiej gamie kolorystycznej. A co z golfem? Marynarka jest ubraniem dopasowanym do sylwetki. Oznacza to, że ubranie znajdujące się pod nią nie może być zbyt obszerne, bo całość wyglądałaby bardzo źle. Wybieramy więc golfy cienkie i dopasowane. Te z mięsistej wełny i szerszym golfem możemy założyć na przykład pod płaszcz. Podczas zakupów przyglądajmy się metkom. Będą nas interesowały tylko te ubrania, które są z dobrej klasy materiałów. Nie tylko będą lepiej wyglądać, ale i my będziemy się w nich czuć bardziej komfortowo.

Co z kolorami?

Jak w każdej stylizacji ważne będzie to, jakie kolory ze sobą zestawimy. Zarówno marynarki jak i golfy są w wielu wariantach kolorystycznych. Mogą być gładkie i we wzory. Tworząc naszą stylizację, musimy pamiętać, że nadmiar wzorów nigdy nie jest dobry. Jeśli więc mamy marynarkę w pepitkę, kratę lub inny wzór i chcemy do niej założyć golf, to sięgamy tylko po model gładki i prosty. Wtedy też dobrą propozycją będzie na przykład czarny golf Lancerto. Natomiast kiedy to golf ma wzory, to marynarka powinna być gładka. Jeśli preferujemy spokojne stylizacje, to obie części garderoby mogą być wzorów pozbawione.

Kiedy takie zestawienie nosić?

Połączenie golfu i marynarki jest dosyć uniwersalne i sprawdzi się w wielu okolicznościach. Kiedy do naszego stroju dodamy chinosy, to możemy naszą stylizację potraktować jako półformalną. Sprawdzi się ona w pracy i kiedy mamy spotkać się na mieście z klientem. To też propozycja na kameralne rodzinne przyjęcie i wieczorne wyjście ze znajomymi.