Generator pary podczas działania

Czy generatory pary są bezpieczne dla tkanin?

Generator pary czy żelazko – to pytanie zadaje sobie wiele osób, które zastanawiają się nad wymianą swojego sprzętu do prasowania na nowy. Wiele przemawia za tym, aby postawić na pierwsze z wymienionych rozwiązań. Wytwarzana przez generator para wnika głęboko w strukturę tkaniny i łagodnie, ale skutecznie ją prostuje. Para wodna odświeża także ubrania. Poznaj bliżej zasadę działania tych urządzeń i dowiedz się, czy są one bezpieczne dla każdej tkaniny.

Z tekstu dowiesz się:

 • dlaczego warto zdecydować się na generator pary,
 • na jakie funkcje generatorów pary warto zwrócić uwagę,
 • jaki generator pary wybrać do domu.

Generator pary to urządzenie, które przy pomocy pary wodnej pozwala szybko i dokładne wyprasować nawet mocno pogniecione tkaniny. Już na początku warto jasno powiedzieć, że tego typu sprzęty domowe są bardzo bezpieczne dla każdego rodzaju materiału. Ale na tym nie kończą się ich zalety!

Więcej niż żelazko – generator pary a różne rodzaje tkanin

Możliwość szybkiego i łatwego prasowania różnych rodzajów tkanin to niewątpliwie największa korzyść z posiadania w domu generatora pary. Takie urządzenie świetnie poradzi sobie z wygładzeniem wszystkich materiałów, nawet tych problematycznych – delikatnych, śliskich, grubych i sztywnych. Najlepsze generatory pary posiadają funkcję regulacji temperatury, dzięki czemu można za ich pomocą w pełni bezpiecznie wyprasować np. jedwab, bawełnę, sztruks, len, jeans, tiul i wiele innych rodzajów tkanin.

Chciałbyś móc wyprasować koszulę czy sukienkę bez zdejmowania jej z wieszaka? Albo firany czy zasłony bezpośrednio na karniszu? Dobry generator pary pozwala na prasowanie w pionie, co znacząco usprawnia tę codzienną czynność. Oczywiście możesz też działać w sposób tradycyjny, uprzednio wyposażając się w deskę do prasowania pod generator pary (są one zwykle szersze, niż standardowe).

Najlepszy generator pary bezpieczny dla tkanin – na co zwrócić uwagę?

Jak już wiesz, generatory pary są bezpieczne dla ubrań, pościeli i innych tekstyliów. Ale to nie wszystko jedno, jakie konkretnie urządzenie wybierzesz. Aby w pełni wykorzystać potencjał pary wodnej, postaw na model generatora, który będzie posiadał:

 • dużą moc – im wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa,
 • duży wyrzut pary – określany w gramach na minutę,
 • odpowiednio wysokie ciśnienie pracy – dzięki temu para lepiej wnika w głąb tkanin i pozwala na skuteczniejsze rozprasowanie zagnieceń,
 • dodatkowe funkcje – na przykład tryb eko czy ułatwienie czyszczenia.

Generator pary – jaki wybrać?

Szukasz najlepszego generatora pary, który sprawdzi się zarówno do codziennego wygładzania ubrań, jak i od święta, kiedy zechcesz wyprasować garnitur czy elegancką suknię? Koniecznie sprawdź ofertę marki Zelmer. Zwróć uwagę na generator pary ZIS8700 Healthy – urządzenie z opatentowanym systemem prasowania w wyższej temperaturze, gwarantujące 99,9% skuteczności w redukcji wirusów i bakterii. To możliwe, ponieważ wytwarza ono parę pod bardzo wysokim ciśnieniem 8 barów oraz temperaturze powyżej 144°C. Ale możliwość dezynfekcji tkanin to tylko jedna z przydatnych funkcji tego urządzenia. Zelmer ZIS8700 Healthy posiada także:

 • technologię SMART-CARE – automatyczny program z optymalnie dobraną temperaturą i ilością pary dla każdego rodzaju tkanin, który gwarantuje szybsze rezultaty i brak jakichkolwiek uszkodzeń,
 • stopę DIAMOND 4D PROSLIDE – o specjalnej konstrukcji, wykonaną z materiału odpornego na zarysowania,
 • funkcję stałego wyrzutu pary to aż 150 g/min – dzięki niej wygładzisz nawet najbardziej uporczywe zagniecenia,
 • system CALC’nCLEAN – pozwala na gromadzenie szkodliwych osadów wapiennych w osobnym pojemniku, dzięki czemu nie musisz pamiętać o odkamienianiu,
 • tryb ECO – umożliwia zmniejszenie ilości generowanej pary i oszczędzanie energii,
 • funkcję AUTO-OFF – wyłącza generator automatycznie, gdy nie jest używany,
 • funkcję ANTI-DRIP – zapobiega kapaniu wody z otworów żelazka, dzięki czemu nie musisz martwić się o zawilgocenie prasowanych ubrań.

Parametry i dostępne funkcje mówią same za siebie – generator pary Zelmer to najwyższej jakości urządzenie, które warto mieć w swoim domu. Najwyższy czas, aby Twoje stare żelazko odeszło na zasłużoną emeryturę!