Dlaczego warto olejować włosy?


Dlaczego warto olejować włosy?

Olejowanie włosów było popularne już w starożytności, a w dzisiejszych czasach zabieg ten przeżywa swoją drugą młodość. Jest to związane z całym szeregiem zalet dla włosów. Dzięki czemu łatwiej się je rozczesuje, pięknie wyglądają, a przesuszone końcówki odchodzą w zapomnienie. Olejowanie sprawdza się zdecydowanie lepiej niż zabiegi wykonywane przy pomocy odżywek oraz  maseczek.Chodzi o to, że substancje odżywcze występujące w olejach wnikają głęboko w strukturę włosów i co za tym idzie – odbudowują ją. Właśnie z tego względu już po bardzo krótkim okresie stosowania można zobaczyć znaczną poprawę ich kondycji oraz zdecydowanie rzadsze wypadanie włosów. Oleje  sprawiają, że włosy odżywają, a cebulki pobudzają się do pracy. Kolejna zaleta polega na braku puszenia się oraz elektryzowania włosów, dzięki czemu wyglądają one korzystnie i atrakcyjnie. Panie, które o poranku korzystają z szczotki, suszarki czy prostownicy ucieszą się, gdyż włosy po olejowaniu stają się bardziej podatne na zabiegi stylizacyjne.

W jaki sposób wybrać olej do włosów?

Kiedy olej dobrano dobrany, końcówki przestają się łamać, nie są tak bardzo wysuszone, a do tego nie wpływają na nie czynniki zewnętrzne, między innymi słońce oraz wiatr.Dobrze dobrany olej to podstawa sukcesu. W takim przypadku metoda aplikacji nie odgrywa już tak dużej roli. Aby było to możliwe konieczne jest określenie porowatości włosów. Pierwsza grupa znana jest jako włosy niskoporowate. W ich przypadku łuski ściśle do siebie przylegają. Mamy wtedy do czynienia z gładkimi oraz prostymi włosami. Dodatkowo nie układają się dobrze i charakteryzują się dużą sztywnością. Włosy posiadające średnią porowatość szybciej schną oraz można je stylizować łatwiej niż pierwszy przypadek. Łuski się rozchylają. Mamy wtedy do czynienia z włosami prostymi, albo delikatnie kręconymi. Z kolei włosy wysokoporowate są niesforne, trudne do ogarnięcia i z reguły mają postać loków bądź fali. Posiadają silnie rozchylone łuski, a do ich wyschnięcia nie potrzeba wiele czasu.

Skuteczne rozwiązania

W przypadku włosów niskoporowatych najlepszym rozwiązaniem okaże się olej lniany, rycynowy, kokosowy, masło shea oraz kakaowe. Drugi rodzaj, czyli włosy średnioporowate najbardziej skorzystają na oliwie z oliwek, oleju wyprodukowanym przy pomocy orzechów makadamie. Wsrto wspomnieć o oleju z nasion baobabu, pestek śliwki, awokado oraz słodkich migdałów.

Ostatni rodzaj włosów ucieszy się z oleju z kiełków pszenicy, czarnuszki, nasion bawełny. Nalezy nabyć olejek z pestek dyni, dzikiej róży, pestek winogron oraz oleju z konopny.

Przez zakupem oleju nalezy sprawdzić jego etykietkę. Nierafinowany oraz tłoczony na zimno to najlepsze rozwiążania. Chodzi o to, że produkty tego typu mają w sobie największe ilości składników odżywczych. Efekty olejowania widać już po bardzo krótkim czasie, a do tego nie wymaga dużego budżetu.